Radosne Świętowanie - Droga do Niepodległości

14 października w naszej szkole odbyła się w kolejna uroczystość związana z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. „Radosne Świętowanie – Droga do Niepodległości” to projekt współfinansowany w ramach funduszy polonijnych MSZ RP.

Swoją obecnością uroczystość zaszczyciło wiele osób min.: Pani Konsul Beata Jeśko, ksiądz Jarek z parafii polskiej w Aulnay sous Bois, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń Polonijnych (Cosmopolite Village, Wisła, Mazur) przedstawiciele Urzędu Miasta Aulnay sous Bois z Burmistrzem Miasta na czele, przyjaciele szkoły.

Wydarzenie przebiegała w bardzo radosnej atmosferze. Wspólnie z chórem PIAST, korzystając z przepięknych śpiewników przygotowanych przez Radę Rodziców, śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, nawiązujące do naszej historii.

W części artystycznej nasi uczniowie przedstawili zarys najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, a dodatkową niespodzianką był układ taneczny prezentujący wybrane tańce polskie w wykonaniu uczniów i rodziców naszej szkoły, przygotowany przez Państwo Carabeuf.

Podczas uroczystości mogliśmy także obejrzeć wystawę o Ignacym Paderewskim.

Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekał wyjątkowy tort w narodowych barwach, był nie tylko piękny, ale także bardzo smaczny!

Poprzez wydarzenia o charakterze patriotycznym staramy się wzmacniać wśród uczniów, rodziców oraz tutejszej Polonii poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii oraz do dziedzictwa poprzednich pokoleń.

Dziękujemy Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu Rodziców, Rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości.