Pasowanie na ucznia - 2018

20 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia 

20 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, na którą przybyło wielu gości, min.: przedstawiciele Urzędu Miasta Aulnay-sous-Bois, Ksiądz Prowincjał SChr - Jan Ciągło, przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń polonijnych: Cosmopolite Village, Wisła, Mazur, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i rodzice.

Młodszych kolegów przywitali starsi uczniowie oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

 

Uczniowie klas pierwszych zdali swój pierwszy egzamin, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawą inscenizację wierszy J. Brzechwy: „Na straganie” oraz „Pomidor”.

 

Po występie „pierwszacy” złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów SPK przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Aulnay sous Bois. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Wszyscy goście, a zwłaszcza rodzice, z dumą obserwowali dzieci i upamiętniali ich występy na zdjęciach.

 

 

 

 

 

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniom wręczono dyplomy oraz książki.

 

 

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego uczestnicy spotkania mieli czas na wymianę wielu wrażeń związanych z uroczystością pasowania.

 

 

Serdecznie dziękujemy za piękną uroczystość, a paniom wychowawczyniom za przygotowanie ciekawego programu artystycznego. Dziękujemy także rodzicom za pomoc organizacyjną oraz za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu tego wyjątkowego święta.

 

 

Wszystkich pierwszaków witamy w społeczności szkolnej i  życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!